Засоби захисту рослин, без яких не обійтись в першій половині літа

Средства защиты растений, без которых не обойтись в первой половине лета

Літо - це маленьке життя. І життя не тільки для наших улюблених рослин, а й життя для паразитів, які так і норовлять поживитися молодими кущами, овочами і зеленню. У першій половині літа рослини особливо вразливі, вони приваблюють своєю молодою та свіжою зеленню хижих комах. В цей час, недостатньо зміцнілі, вони піддаються підступним хворобам, та й ще бур'яни, як на зло, не дають спокійно дихати! Все те, що ви з такою любов'ю і турботою ростили тепер може опинитися під загрозою? Не варто опускати руки - є безліч препаратів, які допоможуть без особливих зусиль позбутися від неприємностей в саду і на городі.

Шкідники першої половини літа і як з ними боротися

Займаючись посадкою рослин, ви вже передчували величезні збори смачного корисного врожаю. А хтось в цей час спав в коконі лялечки і тепер прийде на все готове. Тільки рослини зазеленіли, а ними вже поспішають пообідати мерзенні гусениці. Згодом, вони перетворяться на красивих метеликів, ну а зараз можуть знищити все на своєму шляху. Деякі гусениці просто обожнюють бобові та зернові культури, пошкоджують горох, сою, люпин, сочевицю і т.п. Також гусениці харчуються м'якоттю молодого листя, бутонами і бруньками плодових дерев, утворюють павутинні гнізда в деревах, де і зимують. Навала цих комах може привести до втрати листя, ослаблення плодоношення і зимостійкості дерева.

Деяких комах складно помітити - вони живуть в рослинах, але сліди їх життя приховати неможливо. Якщо листя знебарвилося, на ньому з'являються плями коричневого, бурого або сріблястого кольору, або ж чорні крапки і дрібні проколи - це свідчення перебування тут трипсів. Помітили на рослинах тунельні ходи - це значить в них оселилися листові мінери, що висмоктують їжу з рослини і відкладають в них яйця.

Літні шкідники
Шкідники плодово-ягідних

Щоб уберегти свій сад і город від подібних паразитів, потрібно застосовувати спеціальні препарати, які здатні вразити шкідників на будь-яких стадіях розвитку. Ефективно справляється зі знищенням комах інсектицид Ампліго. Засіб здатний вражати широкий спектр шкідників. Діяти препарат починає дуже швидко - з моменту обробки, а перші результати можна помітити через годину. Гусениця темніє, зменшаться в розмірах, зупиняються процеси харчування. Перші гусениці вмирають через однин день після використання препарату, всі паразити гинуть через 3. Використовуючи даний засіб, контроль над шкідниками ви встановите на 2-3 тижні, так як він має тривалу дію і стійкість до змивання дощем.

Комахи шкідники
Препарати від довгоносика
Інсектициди

Також на допомогу в боротьбі з комахами прийде препарат Вертімек. За допомогою цього інсектициду кишково-контактної дії, ви зможете захистити овочі, яблуні, виноград, і квіткові культури від мідяниць, трипсів, личинок двокрилих мінерів і кліщів. За 2 години інсектицид проникає в тканини рослини, а комахи, які їм харчуються, гинуть. Препарат швидко розкладається, за рахунок чого він не зашкодить корисним комахам, а урожай можна зібрати вже через 3 дні після використання.

З багатьма комахами допоможе впоратися інсектицид Энжіо. Він має тривалу дію, більше 20 днів, здатний діяти при високих і низьких температурах і навіть посушливих умовах.

А кому приємно зустріти на своїй ділянці дрібних коричневих мурашок, які в'ють свої гнізда в ґрунті, тим самим пошкоджуючи коріння рослини? Для боротьби з цими надокучливими сусідами використовують порошок BROS, його можна застосовувати для обробки як ділянок на городі, так і біля будинку. Варто його розсипати на шляхах пересування, звідки він буде перенесений в мурашине гніздо, і готово - гніздо знищено.

Боротьба з гусеницями
Боротьба з мурахами

Хвороби рослин і як їм запобігти

Сіра гниль, фітофтороз, парша, альтернаріоз, борошниста роса, аскохітоз і антракноз - звучить як страшні діагнози для рослин. Якщо ви не хочете, щоб ці діагнози перетворилися в вирок для ваших городніх і садових культур, слід вжити ряд заходів щодо їх лікування. Грибкові захворювання поширюються досить швидко і можуть вражати будь-які рослини. У подібних випадках потрібно застосовувати фунгіциди та біофунгіциди, розроблені спеціально для боротьби з хворобами.

Для захисту рослин від грибкових захворювань застосовують біофунгіцид Триходермін — він охороняє рослини від багатьох хвороб, викликаних бактеріями та грибками. Біофунгіцид пригнічує збудники хвороб, і захищає стебла і листя культур. Використовують для захисту гороху, квасолі, соняшнику, кукурудзи, картоплі, томатів, баклажанів, перців, огірків, моркви, буряка, плодово-ягідних культур і навіть обробки ґрунту. Препарат є нешкідливим для людей, тварин, птахів, бджіл і навколишнього середовища.

Хвороби рослин
Хвороби рослин
Хвороби рослин

Ваші улюблені огірки і помідори, на жаль, є схильними до таких хвороб як фітофтороз, борошниста роса, а в'юнкий виноград може бути вражений мільдью та оїдіумом. Для боротьби з цими грибковими захворюваннями можна використовувати системний фунгіцид Квадріс. Крім того, що цей препарат вбиває збудників хвороби, він впливає на тривалість плодоношення овочевих культур і покращує властивості при зберіганні в домашніх умовах.

Квіткові культури також можуть вражатися хворобами. Так трапляється з трояндами - красиві та витончені прикраси саду можуть втратити свою декоративність, потемніти, покритися бурими плямами або дірами. Для захисту цих красунь можна використовувати біологічний продукт — Фітоспоринову пасту. Використання цього біофунгіциду підвищить стійкість троянд до грибкових захворювань і захистить від хвороботворних бактерій.

Боротьба з хворобами рослин
Хвороби рослин

Як боротися з бур'янами в літній період

У червні роботи на дачі не припиняються. Прополки доводиться проводити знову і знову, оскільки в землі може зберігається безліч насіння, а висмикування їх за чуби не є достатньо ефективним вирішенням проблеми. Агресивні бур'яни стають конкурентами культурних рослин, в боротьбі за світло, вологу та поживні речовини. Тому потрібно «поставити їх на своє місце».

У цей час найкраще скористатися післясходовими гербіцидами, щоб вони знищили саме бур'яни і не нашкодили культурним рослинам.

Проводячи післясходове обприскування культур, потрібно врахувати деякі моменти:

  • Стійкість культури до гербіциду;
  • Дозування препарату - пропорції можуть відрізнятися при обробці різних видів бур'янових рослин в посівах різних видів культур;
  • Етапи розвитку бур'яна;
  • Погодні умови.

Зі злаковими бур'янами в посівах овочевих культур впорається препарат Антипирій. Дія даного гербіциду знищує надземну і підземну частину рослини, провокує загибель кореневої системи і запобігає її повторному росту. Не менш ефективною дією володіє гербіцид Фюзилад форте. Гербіцид, проникаючи через листя рослин, поширюється по ним, досягаючи коренів. Найбільший ефект настане якщо застосовувати його в фазі активного росту рослини і при температурі не нижче +15 °С. Через 4-5 днів після використання засобу, трава втрачає колір, жовтіє і відмирає. Препарат мало токсичний, безпечний для бджіл та навколишнього середовища.

Гербіциди
Гербіциди

Якщо ж ви хочете очистити доріжки від небажаної трави, звільнити від неї парканчики чи просто зробити ділянку біля будинку або офісу акуратною і доглянутою, одним словом облагородити, тоді варто скористатися гербіцидами суцільної дії. У такому випадку для боротьби з бур'янами можна застосовувати гербіцид Напалм. Використовується цей препарат для знищення однорічних та багаторічних злакових і дводольних бур'янів. Небажані рослини починають гинути вже через 5 днів. Повністю знищується пирій повзучий, берізка польова, осот польовий, хвощ польовий. Застосовується протягом вегетації бур'янів. Після знищення трави, оброблену ділянку потрібно обов'язково перекопати і тільки потім садити культурні рослини.

Також для очищення ділянки від бур'янів, можна застосувати гербіцид Ураган Форте. Він знищує осот, берізку, пирій, володіє швидким проникненням в рослини і їх коріння, що сприяє моментальній дії.

Гербіциди суцільної дії
Гербіциди суцільної дії

Важливо Потрібно врахувати, що ці два препарати знищують всі рослини в радіусі використання. Тому не варто застосовувати їх там, де ростуть культури, яким ви не хочете нашкодити.

21.06.2019

Повернення до списку


Для написання відгуків потрібна авторизація на сайті.