Для того, щоб отримати великий і якісний урожай влітку і восени, подбайте про сад навесні. Щоб дерева залишалися здоровими, а урожай не з'їв шкідник, проведіть ряд весняних обробок.
Малина витривала до тих пір, доки про неї правильно піклуються. Варто лишень допустити загущеність посадки або прогадати з поливом, як ягоди дрібнішають, а листя засихає. Проте своєчасне використання препаратів дозволить не втратити урожай.
Груша в саду або на подвір’ї настільки звична, що — здається — вона ростиме в будь-яких умовах. Але насправді дерево вразливе. І часто йому загрожує іржа.
Американський метелик - карантинний вид, один із найшкодочинніх, оскільки велика колонія може знищити доросле дерево. Боротьба з метеликом ускладнюється, оскільки він літає вночі, тому має мало природних ворогів. Вони переміщуються надзвичайно швидко та можуть долати величезні відстані.
Кліщі наносять чимало шкоди урожаю, при цьому вони швидко розвивають резистентність до хімічних препаратів — тож боротись із ними важко. Проте мудрий садівник знайде спосіб захистити рослини від різних видів кліщів.
Цикадка — це сисний шкідник, що нагадує невеликого стрибучого метелика. Комаха вражає величезну кількість культур й в цілому є дуже небезпечною для насаджень. Боротися з нею важко, але необхідно.
Де росте капуста, там є шкідники. Комахи харчуються соком, під’їдають листя, погіршують якість урожаю. Але захистити капусту можна якісними інсектицидами.
Хлороз — це патологічний стан рослини, пов’язаний з недостатнім виробленням хлорофілу та порушенням процесу фотосинтезу. Уражені екземпляри відстають у рості та урожайності, їх листки мають нездоровий блідо-жовтий відтінок, а в крайніх випадках можлива загибель.