0

Квіти, які садять на розсаду в січні

Когда сажать рассаду цветов

У січні висаджуються квіткові культури, у яких вегетаційний період коливається від ста тридцяти до ста вісімдесяти днів .

До цієї групи належать не тільки однорічні, а й багаторічні (неквапливі) рослини. Перша група розквітне вже на початку літа, друга - за сприятливих умов розпустить перші квіточки вже в перший рік росту.

Є ще один важливий нюанс: для зростання повноцінної і здорової розсади потрібно штучне продовження світлового дня. Січень нас рідко балує яскравими сонячними промінчиками, тому бажано задіяти різноманітні фіто світлодіодні лампи.

Антирринум великий (левиний зів)


Однорічна культура, поєднує в собі велику колекцію сортів і забарвлень. Рослина прекрасно виглядає як в квітниках, так і в букетних композиціях. Готовий рассадний матеріал буде вже до травня місяця.

Ємність з посіяним матеріалом накривається плівкою і переноситься в добре освітлену кімнату.

Важливо! Не допускайте попадання сонячних (прямих) промінчиків на розсадний матеріал.

Температурний режим - від п'ятнадцяти до двадцяти градусів тепла. Термін схожості насіннєвого матеріалу - від восьми до дванадцяти діб. Оскільки насіння антирринуму проростає дуже повільно, то пікіровку слід проводити через місяць після появи сходів. Після пікіровки сіянці вкорінюються в ґрунті в проміжку від семи до десяти днів, в цей же час можна проводити і підгодівлю мінеральними добривами.

Висаджується розсадний матеріал в землю після першої половини травня, коли загроза заморозків (зворотних) мине. При висаджуванні дотримуйтесь відстані - двадцять-тридцять сантиметрів між культурами.

Рослина холодостійка, любить своєчасний полив і сонечко. Починає цвісти на початку липня і до самих заморозків. І не забувайте про підгодівлі мінералами.

Антирринум великий (левиний зів) купити насіння
Антирринум великий (левиний зів) купити насіння

Вербена гібридна


Однорічник. Дуже любить сонечко, добре переносить холод і посуху, не любить надмірного поливу.

Насіння висівається в заздалегідь приготовлений субстрат, контейнер після висівання насіння і до появи перших паростків накривається плівкою. Для тих, хто не любить возитися з плівкою і перенатягувати її після кожного поливу, можна використовувати спеціальну міні-тепличку для розсади зі зручною прозорою кришкою. Температура в приміщенні повинна бути від вісімнадцяти до двадцяти градусів тепла.

В останній декаді квітня вже повинен з'явитися квітучий рассадний матеріал. Висаджується в ґрунт в середині травня (відстань між квітами двадцять-двадцять п'ять сантиметрів). Починає цвітіння з липня і до самих пізніх заморозків.

Гайлардія


Гайлардія - багаторічна рослина (але часто вирощується як однорічник). Володар дуже яскравої і ефектної зовнішністі. Квітка холодостійка, стійка до невеликих весняно-осінніх заморозків. Ідеальне місце для висадки - сонячні ділянки, з сухим і рихлим ґрунтом.

Насіння (досить велике), висівається в горщик по чотири-п'ять штучок. Перші сходи з'являться на дванадцятий-п'ятнадцятий день. Після загартовування, проводиться висадка розсади у відкритий ґрунт в травні (коли не буде загрози заморозків).

Вербена купити насіння
Гайлардія купити насіння

Садова гвоздика


Багаторічник налічує багато сортів (здебільшого гібридних). Найпопулярніший сорт - Шабо.

Вегетаційний період - від п'яти до шести місяців, розквітає в липні-серпні місяці. Гвоздика любить сонячні і відкриті місця, любить не занадо вологий ґрунт. Дуже болісно переносить пересадки у «дорослому» віці.

У ґрунті/субстраті роблять бороздочки (три міліметри в глибину) і на відстані двох-двох з половиною сантиметрів починають висівати насіння.

Важливо! Сходи гвоздики схильні до грибкового захворювання «чорна ніжка», тому при висадці насіння їх слід присипати прожареним піском!

Далі на ємність з висадженим насінням надягається поліетилен, і виставляється на підвіконня та притіняється газетою. Повинен дотримуватися температурний режим від вісімнадцяти до двадцяти градусів тепла. Як тільки з'явилися перші сходи - газета і поліетилен забирається. Пікіровка проводиться два рази. Сіянці повинні знаходитися в добре освітленому місці, якщо світла не вистачає, і вони почали витягуватися - необхідно досвічувати лампами.

Гвоздика купити насіння
Гвоздика купити насіння

Дельфініум гібридний


Багаторічник, світлолюбний, не терпить перезволоження, любить часті підгодівлі.

Насіннєвий матеріал висівається в шухлядки або контейнери, і закопується в сніжок. По весні (ранній) проводиться пікіровка сходів (коли на них з'явилося по два-три листочка), і потім проводиться пересадка в ґрунт, на постійне «місце проживання».

Кальцеолярія зморшкувата


Дуже ефектний багаторічник (може вирощуватися і як однорічник), цвіте з травня і до вересня.

Контейнер після висадки насіння накривається плівкою. Ідеальний температурний режим - десять-п'ятнадцять градусів тепла, приміщення має бути добре освітленим. Через два-три тижні повинні з'явитися сходи.

Пікіровка проводиться через місяць після появи перших сходів. У другій декаді квітня (якщо тільки немає заморозків), рослина виставляється на відкритий простір, в сонячне і безвітряне місце. Земля в контейнері повинна бути весь час вологою, підгодовувати добривами рослину потрібно кожні два тижні.

Дельфініум купити насіння
Кальцеолярія зморшкувата

Бегонія (вічноквітуча)


Багаторічна рослина. Час висадки квітучої розсади в ґрунт - травень місяць. Насіння висаджують в землю і зверху накривають плівкою/склом. Перші сходи з'являються вже через півтори-два тижні. Як тільки з'явилися дві-три пари листочків (справжніх) проводиться перша пікіровка, друга пікіровка - через місяць після первинної, третя пікіровка - вже в третій декаді квітня, і в окремі ємності (діаметр десь десять сантиметрів).

Петунія


Користується популярністю через велику сортову і віддіточну різноманітності. Рослині властиве тривале цвітіння. Кінець зими - сприятливий час для посіву.

Всю ґрунтову поверхню слід рівномірно засіяти. Якщо хочете уберегти себе від майбутньої пікіровки, можна заздалегідь розподілити насіння по 1 штучці в кожну торф'яну таблетку - це полегшить процес висадки розсади у відкритий ґрунт і контейнери. Паростки можна побачити на 10 добу. Розсаду, яка підросла пересаджують в окремі горщики. Цвітіння петунії, після висадки в клумбу, можна спостерігати до наступних заморозків.

Бегонія купити насіння
Петунія купити насіння

У січні також висаджують аквілегію, дзвіночок карпатський, пеларгонію, лобелію, примулу, молочай багатоквітковий і багато інших рослин.

Тобто посівної роботи в січні не мало. Якщо якогось насіння у вас немає, або щось вам незрозуміло, ви завжди можете звернутися до наших фахівців, і вони вам дадуть повну відповідь.


14.01.2019

Повернення до списку


 
Текст повідомлення*
Завантажити файл або картинкуПеретягнути за допомогою Drag'n'drop
Перетягніть файли
Нічого не знайдено
Захист від автоматичних повідомлень
Завантажити зображення