Вчимося розбиратися в розмірах і характеристиках цибулин

Як розібратися в розмірах цибулини, купуючи посадковий матеріал в інтернет-магазині? Що означають хитромудрі позначення 11/12, 12/14, 12/+ та ін., котрі зустрічаються в каталогах і описах товару? Знання маркування допоможуть визначити розмір цибулини при покупці в закритій упаковці і допоможуть зорієнтуватися у виборі через інтернет. 

Серед величезного розмаїття цибулинних рослин, кожен вид квітів відрізняється своїми індивідуальними особливостями. Але якщо видимі характеристики конкретної рослини можна оцінити по фотографії (яким буде колір і форма квітки, розмір квітконосу, щільність листя тощо), то вид і розмір самої цибулини часто прихований під упаковкою. Але все, що потрібно знати про калібр і характеристики посадкового матеріалу, ми можемо дізнатися з маркування. Цибулини квітів

У мережі можна зустріти різного роду полеміку на тему «Що означають цифри в назві цибулини»? Хтось думає, що це діаметр цибулини в міліметрах, хтось, що це діаметр майбутньої квітки в сантиметрах. Але насправді, все набагато простіше. Ці цифри не мають ніякого стосунку до діаметру і означають окружність цибулини в сантиметрах. Такий підхід до вимірювання посадкового матеріалу цибулинних рослин є загальноприйнятим міжнародним стандартом і саме цим способом маркуються всі голландські цибулини. 

Також під час сортування цибулинних культур використовують спеціально призначені решітки, що мають круглі отвори. Кожному з них відповідає певний розмір. Це відбувається для фракційного розподілу цибулин. 

Цибулини розподіляють за спеціальними розборами:

  • Екстра-клас. Відрізняються діаметром від 4 сантиметрів і довжиною кола від 12 сантиметрів. 

  • Перший розбір. У діаметрі становлять близько 3,5 сантиметрів, довжина кола - 11-12 сантиметрів. 

  • Другий розбір. Діаметр дорівнює приблизно 3 сантиметрам, а довжина кола - 10-11 сантиметрів. 

Посадковий матеріал багаторічних квітів - різний. Крім цибулин в класичному розумінні, є й інші його види. 

Бульбоцибулина 

Подібна цибулина з першого погляду нагадує справжню приплющену або округлу цибулину. Кожна бульбоцибулина одягена у волокнистий або гладкий шар. На звичайну цибулину походить видозміненим стеблом, на якому присутня пара точок зростання. Це єдина схожість через альтернативну організації бульбоцибулини. Потовщені і укорочені стебла - місця скупчення мінеральних вмістів. Зморщування материнської бульбоцибулини відбувається через початок прискореного вегетаційного процесу і велику витрату мінеральних речовин. За допомогою цього можна запасти матеріал для майбутнього посадкового сезону. Найбільш відповідні бульбоцибулини для посадки - молоді. Для цього підійде посадковий матеріал перших двох поколінь 1-4 розборів. Бульбоцибулини старіють через 4-5 років. 

Цибулькові квіти купити

Бульба 

Вважається видозміненим пагоном, який має потовщене стебло. Як і у випадку з бульбоцибулиною, розташовується в товщі ґрунту. У бульби відсутня захисна оболонка і донець. Єдина точка стеблового зростання також не визначена. 100 грам - приблизна вага бульби з розміром 1. Їх вважають більшими в порівнянні з бульбами розміру 2 (50-90 грам). Більша кількість пагонів утворюється на бульбах розміру 1, адже вони мають підвищене число вічок (інша назва - ростові бруньки). Розмноження відбувається за допомогою поділу бульби. 

Цибулини квітів купити

Коренева шишка 

Є своєрідним потовщеним коренем, що кардинально відрізняється від структури інших цибулин. Основа старого стебла служить місцем відходу масивної шишкової структури. Коренева система з такою модифікацією допомагає рослині самостійно добути корисні речовини. Під час вегетаційного періоду примітно відростання власних невеликих корінців. Такий процес обумовлений виділенням із ґрунту вологи і мінеральних вмістів. Нові рослини вирощують шляхом відділення шишок з вічком. 

Цибулькові квіти замовити

Кореневище 

Спостерігається наявність потовщених стебел, що слугують резервуарами для поживних складів. Відрізняється від інших рослин горизонтальним зростання з частковим або повним розташуванням у товщі землі. Розмножується пропорційним розподілом. 

Цибулькові квіти Україна

Цибулини, які підходять для вигонки 

Світлолюбні і тропічні цибулинні культури ідеально підійдуть для вирощування в прохолодну зимову пору. В такому випадку перевагу варто віддати цикламені, ірису сітчастому, фрезії, білому паперовому нарцису, гіппеаструму. Цибулини подібних рослин не потребують витримки при холодних температурах (стратифікації). Від посадкового часу залежить тривалість цвітіння. З цієї причини вигонку цибулинних можна назвати важкою. 

Вигонка може охопити цибулини квітів, які ростуть у північних місцях: тюльпанів, нарцисів, пролісків, крокусів, гіацинтів. Для подібного процесу рекомендується завчасне загартування цибулинних у холодних умовах. Від звичайних цибулин їх відрізняють за допомогою спеціальної позначки на упаковці і підвищеної ціни. 

Як обрати цибулини квітів

Особливу увагу слід звернути на стан цибулини - вона повинна бути доросла, велика і без серйозних пошкоджень. 

Слідуючи вищепереліченим вказівкам, можна з легкістю визначити різновид цибулини і її вигляд за міжнародним стандартом.

26.04.2018

Повернення до списку


Для написання відгуків потрібна авторизація на сайті.