Що посадити на розсаду в березні

Что посадить на рассаду в марте

Погода за вікном гарна, сніг практично зійшов, пташки цвірінькають, дітки «висипали» гуляти на вулицю, в повітрі пахне весною... Ну ось, перераховані практично всі факти, що підтверджують прихід весни, і ми з великою радістю оголошуємо: Новий сезон відкрито!

І це значить, що все активніше починають проводитися дачно-польові роботи, що все «веселіше» стає біля прилавків спеціалізованих магазинів - всі намагаються придбати насіння вже перевірених культур, або нових, «магічних» (які сусідка порадила), і т.д. і т.д. Нарешті життя «завирувало»!

Насіння на розсаду
Що посадити в березні
Насіння замовити

І так, насіння, ґрунт, контейнери підготовлені, настав час приступати до роботи.

І перед тим, як ви приступите до висівання насіння, ми в черговий раз нагадуємо вам, що:

  • не забувайте культури досвічувати. Світловий день ще недостатньо довгий, а рослини так потребують сонячного світла;
  • дотримуйтесь температурного режиму. В іншому випадку насіння буде «прокльовуватися» повільно, або взагалі не зійде;
  • уважно вивчайте на етикетках інформацію про посівні терміни, про вегетаційний період і т.д.
помідори на розсаду
Коли садити цибулю

Тепер розглянемо культури, які потрібно висаджувати

Перша половина березня

Цветы:


вербена садовая

Вербена. Насіннєвий матеріал висівається не в «важку» гумусну землю, накривається склом або плівкою і виставляється в кімнату, температура - вісімнадцять-двадцять градусів. Далі, до того моменту, як зійдуть сіянці - потрібно зволожувати з пульверизатора, регулярне провітрювання обов'язково.

Через двадцять-тридцять днів (як тільки насіння «проклюнулося»), скло/плівка забирається, і контейнер з розсадою переноситься в більш прохолодне приміщення. Як тільки з'явилися три-чотири справжніх листочки, проводиться пікіровка, потім висаджування в окремі горщики.

петуния


Петунія. Гідна прикраса будь-якого квітника. Чудово виглядає в підвісних кашпо, кошиках, горщиках і т.д. При висіванні насіння, його не потрібно «утрамбовувати» в землю. Досить розсипати по зволоженій землі, і зверху ще побризкати водою. Далі, ємність накривається і залишається в кімнаті з температурою двадцять три-двадцять шість градусів тепла до тих пір, поки насіння не проросте. Дні через три-чотири - температура знижується до вісімнадцяти-двадцяти градусів, а плівка знімається.

Чорнобривці. Напевно, «найнародніша» квітка. Земельна суміш повинна складатися з однакових частин суміші перегною (1), дерну (1), торфу (1), дерну і половини норми піску (0,5). У суміш закладається насіння, і зверху кладеться якась кришечка. Насіння почне «вистрілювати» через п'ять-сім днів. Як тільки з'явилося два справжніх листочки, потрібно приступити до пікіровки. На відкриту місцевість культура висаджується в другій декаді червня.

Ехінацея. Насіннєвий матеріал висівається в землю вглиб на півсантиметра. Проростає насіння ехінацеї досить довго - від місяця до півтора місяців. І до тих пір, поки не з'являться нові паростки, контейнер повинен бути накритий плівкою.

Температурний режим - від тринадцяти до п'ятнадцяти градусів тепла.

Тютюн запашний
Коли садити чорнобривці
Ехінацея вдома

Тютюн запашний. У нього дуже дрібне насіння, при висіванні сильно поглиблювати не рекомендується. Потім ємність, накрита плівкою, залишається в приміщенні з температурою - двадцять градусів тепла. Не забувайте регулярно зволожувати ґрунт. Приблизно через двадцять днів (після появи сходів) плівку знімають і продовжують полив. Посадка в ґрунт - травень-червень.

Овочі:


Огірки, томати – розсада буде висаджуватися в теплиці.

Ріпчаста цибуля. Висівається в тару, наповнену земляною сумішшю в висоту на вісім-десять сантиметрів. Насіннєвий матеріал заглиблюється на один сантиметр, і зверху придавлюється таким же шаром ґрунту. Потім тара накривається плівкою. Через двадцять днів (коли з'являться сходи) плівку знімають. Висаджують в ґрунт в травні місяці.

Баклажани. Ідеальною сумішшю під баклажани стануть взяті в рівних частинах перегній-земля (дернова) - торф. Насіння (пророщене) укладається вглиб на один сантиметр, відстань - два сантиметри. При своєчасному поливі отримаєте через півтора місяці відмінну розсаду.

Коли сіяти огірки
Коли сіяти цвітну капусту
Коли сіяти перці

У першій половині також висівається на розсаду перець (солодкий), салат-латук, петрушка, капуста (кольорова).

Друга половина березня

Квіти:

Цинія. Висівається насіннєвий матеріал в горщик, по три штучки. Глибина посадки - один сантиметр. Накривати контейнер не обов'язково - через п'ять-сім днів насіння проклюнется. Перебувати розсада повинна при температурі двадцять два-двадцять чотири градуси тепла. Проводиться підживлення кожні два тижні.

Агератум. Висівається в субстрат, що складається з рівних частин торфу/піску/перегною. Насіннєвий матеріал закладається неглибоко, і обов'язково накривається світлопропускаючим матеріалом. Через десять-дванадцять діб повинні з'явитися сходи. При появі перших двох пар листків (справжніх), проводиться пікіровка.

Як сіяти цинію
Як сіяти агератум

Маурандія (Азаріна повзуча). Ліаноподобна культура. Довжина рослини - близько чотирьох метрів. Чудово декорує стіни, огорожі, колони. Насіння висівається в окремі горщики, які заповнені пухкою, поживною і зволоженою землею. Далі все традиційно - плівка, зволоження і т.д.

Дзвіночок садовий. Висівається в пухкий ґрунт, сходи повинні з'явитися на десятий день. Як тільки на рослині утворилося три справжніх листочки, необхідно провести пікіровку в окремі ємності. Висаджується у відкритий ґрунт в червні (самий початок).


Маурандія посіяти
Дзвіночок садовий
Насіння квітів замовити

У другій половині березня ще висаджується іберіс, каллістефус та інші квіти.

Овочі:


Цибуля-порей. Висівається в контейнер, відстань між рядками - п'ять сантиметрів. Температура в приміщенні повинна бути від двадцяти до двадцяти п'яти градусів тепла. При появі перших сходів, плівка знімається, а ємність виноситься в більш прохолодне приміщення (температура п'ятнадцять, двадцять сантиметрів). Через місяць, розсада проріджується і пікірується. Кожні чотирнадцять днів, розсаду необхідно підрізати (до восьми-десяти сантиметрів). Ця процедура допомагає корінню добре набрати в зростанні. На грядки цибуля висаджується в травні.

Цибуля-порей
Базилік купити

Базилік. Перед висіванням, ґрунт потрібно добре удобрити. Насіння висаджуються вглиб на один сантиметр. Накривши плівкою, контейнер з базиліком ставиться до кімнати, де тримається температура від двадцяти трьох до двадцяти восьми градусів тепла. При появі перших паростків, ящик забирається в більш прохолодне місце, і плівка знімається.

У другій половині також висівається селера (стеблова), капуста (броколі, білокачанна, кольрабі), та ін.

Виконуючи всі рекомендації, і доглядаючи за рослинами на всіх етапах розвитку, ви безсумнівно отримаєте відмінні результати.

Насіння селера замовити
Насіння брокколі замовити
Насіння капусти замовити
04.03.2020

Повернення до списку