Безсумнівно, при покупці саджанців ми подумки вже уявляємо, які ж у нас вродять смачні і соковиті яблучка, яке ми наваримо на зиму «шалене» малинове варення, або законсервуємо якесь «магічне» асорті з фруктів і ягід. І для того, щоб всі наші мрії збулися, потрібно бути максимально підготовленими. Потрібно знати все не тільки про правильний догляд і вирощуванні наших рослин, але і про всілякі небезпеки, які будуть підстерігати нас в цій нелегкій справі.
Сьогодні ми поговоримо про шкоду численної армії бігаючих, стрибаючих тварин, які час від часу навідуються на наші улюблені ділянки і сади. Про атаки літаючих птахів, які, незважаючи на свою «милоту», можуть нанести велике і непоправне лихо нашим деревам, кущам і т.д.
Довговухі розбійники з великим апетитом обгризають кору дерев і молоденькі пагони. Вони можуть завдати великої і непоправної шкоди молодим садам і розплідника.
Визначити сліди діяльності зайців дуже просто: на дереві залишаються сліди від двох різців, в основному вони обгризають дерева знизу, де закінчується сніговий покрив. Найчастіше рослини гинуть в результаті кільцевого обгризання.
Існує багато способів боротьби з зайцями-русаками і біляками, ми зупинимося на декількох, але дуже дієвих.
Потрібно натягнути по всій довжині огорожі. Висота рабиці повинна бути не менше одного метра, так як якусь частину (тридцять сантиметрів) потрібно прикопувати в землю. Все це робиться для того, щоб тварини риючи підкоп, і не дісталися до ваших дерев.
Сітками обв'язують штамб. Головне, щоб осередки на них були дрібними, як «кольчужкі».
Надягають на нижню частину дерева, також прекрасно захищають від набігів зайців. Однак, такий спосіб може перешкодити циркуляції повітря і "запріванню" штамба.
Великою популярністю користуються «пахучі» засоби. Для цього береться глина і коров'як (свіжий), розмішується до стану сметани, потім додається одна столова ложка карболової кислоти на десять літрів суміші. І всім цим складом потрібно обмазати стовбури дерев.
Особливо звірячий апетит у мишей проявляється в лютому. У пошуках їжі, вони спокійно можуть пробиратися під сніговим покривом до дерева. Щоб убезпечити рослину потрібно ще восени очистити ділянку від залишків і куп органічних відходів саду, тим самим не створювати прекрасних і теплих місць для зимівлі гризунів.
Миші не в змозі прогризти матеріали з синтетики - капронові панчохи, акрил, спанбонд (агроволокно), мішковина. Цими матеріалами потрібно обмотати штамб дерева, попередньо порізавши на смужки. Висота захисних пристосувань повинна бути не менше одного метра;
Для боротьби з дрібними гризунами знову ж підійдуть сітки - металеві та пластикові.
Щоб взимку гризуни не пробралися до стовбурів і гілок дерева, фахівці рекомендують максимально притоптувати і утрамбовувати сніг навколо рослини.
Разом з вами з великим трепетом і любов'ю очікують появи нового врожаю черешні, винограду та інших ягід, і наші пернаті друзі.
На великих деревах використовується зелена крупсекторна пластикова сітка. Крім того, що вона не псує зовнішній вигляд саду, і крона дерева не пошкоджується, вона ще й перекриває доступ птахів до стиглих ягід. Вони просто не можуть до них дістатися.
Так само підійде нетканий матеріал (агроволокно), який використовується для укриття молодих посівів. Найголовніше, щоб щільність його була невисока.
Для захисту саду ще використовують всякого роду шелестючі, поблискуюючі предмети - смужки целофану, пластикові пляшки, новорічний дощик, диски (комп'ютерні), і т.д.
Ідеальним засобом для захисту й огородження саду від відвідування домашніх птахів і собак по праву вважається пластикова вольєрна сітка або ж сітка-рабиця. Перш за все, в вольєрі вони будуть відчувати себе просторо і привільно, огородження відмінно пропускає світло і свіже повітря.
Від котів можна убезпечитися сильнопахнучим рослинами – рутою духм'яною, геранню, тим'яном, колеусом собачим и т.д.
Не забудьте виконати ці дії, щоб зайці, миші і птахи не зіпсували Ваші рослини. Гарного врожаю!
Відгуків поки що немає
Для написання відгуків потрібна авторизація на сайті. Авторизація