Червневі роботи в саду і на квітнику

Июньские работы в саду и на цветнике

У перший місяць літа не можна розслаблятися в догляді за своїм квітником і садом, адже для того, щоб краса не зникала, не в'яла і не тьмяніла, її потрібно постійно підтримувати. Було б дуже добре, якби чагарники могли самі себе підстригти, а клумба - сама себе полити. Якби цибулини тюльпанів після дозрівання самостійно викопувалися, підсушувалися і встрибували в льох на сплячку - мальовничі дворики були б навіть у ледачих господарів. Але реальність зовсім інша. Варто трохи розслабитися, не приділивши уваги своїй ділянці, і вона уже встигне придбати недбалі риси.

Що робити в червні в саду?

Саме на цей період припадає закінчення цвітіння деяких плодових і ягідних культур. Тому зараз їм особливо необхідні увага і турбота у вигляді регулярного поливу і підживлення. У разі нестачі вологи, формування плодів істотно страждає - зав'язь може істотно зменшитися, а то і зовсім обсипатися. Ще трошки зусиль - і вас незабаром буде чекати рясний урожай гарних і соковитих плодів.

Корисна порада

Після того, як поллється плодово-ягідні рослини, ретельно розпушити землю в пристовбурних кругах і міжряддях чагарників, а потім - замульчируйте. Це заощадить ваші зусилля в подальшому - адже мульчування не тільки затримує вологу і не дає їй швидко випаровуватися, а й перешкоджає росту бур'янів. Для літа це особливо важливо, коли посушливі дні і пекучі сонячні промені буквально висмоктують усі соки з землі, а вода для поливу останнім часом - досить дороге задоволення. 

В цей же час корисно видаляти молоду поросль, яка утворюється на штамбах дерев і біля основи чагарників - це зміцнить рослину на етапі формування зав'язі.

Роботи в саду

Проведіть планову обрізку малини: залиште приблизно 10 великих і сильних пагонів, а решта обріжте біля самої основи.

У червні прищипують верхівки пагонів, висота яких перевалила за 80-100 мм. Це поліпшить форму куща і дозволить отримувати в подальшому сезоні великі врожаї


Роботи на клумбах

На самому початку місяця висаджують у відкритий грунт заздалегідь підготовлену розсаду квітів: бальзаміни, петунії, чорнобривці, бегонії, агератума, цініі, фуксії, амаранту і лобелії.

 

Робота на клумбахДля того, щоб квітник мав охайний вигляд, обріжте і розсадіть ті почвопокровні, які вже відцвіли - живучку, резуху, флокс і обрієту


Пора подбати про цибулинні рослини

 Дрібні цибулькові квіти, такі як мускарі, крокуси та підсніжники, після пожовтіння листя, викопують, дбайливо поділяють і пересаджують на нове місце. Ця процедура буде набагато простіше,   якщо вони були посаджені в спеціальних кошиках.

  Ближче до кінця червня приходить пора витягувати з відкритого грунту дозрілі цибулини гіацинтів і тюльпанів: їх просушують і ховають на зберігання в добре провітрююче сухе місце. Нарциси      раз в пару-трійку років розмножують діленням.

  Регулярно поливаємо всі квітники, не допускаючи згубного для рослин пересихання грунту. Пам'ятайте, що поливати грядки і клумби найкраще пізно ввечері водою кімнатної температури. При    денному поливі, в ясну погоду рослини можуть отримати серйозні сонячні опіки.

Також, ніхто в червні не скасовує регулярне розпушування грунту і прополку бур'янів.

Початок літа - час для збору насіння братків і маргариток.

Літня посадка рослин

У червні також сіють квітучі багаторічники і підживлюють квіти, які знаходяться в стадії бутонізації, а також - після цвітіння.

Коли відцвітуть декоративні чагарники (вейгела, дейція, форзиція або бузок), необхідно провести обрізку. Ця процедура необхідна не тільки для правильного формування крони, а й для росту нових свіжих пагонів, а значить - для пишного цвітіння в наступному сезоні. Коли закінчите з обрізанням - не забудьте провести підкормку чагарників живильним комплексним добривом і замульчируйте пристовбурні круги.

Червень - час не тільки для одноманітних і рутинних робіт, але і можливість зайнятися чимось творчим і захоплюючим. Наприклад - формуванням живоплотів, установкою опор для створення композицій з плетистих однорічних рослин.

Щоб газон був доглянутий і красивий - регулярно зрошуйте його і удобрюйте. Також не забувайте робити процедури аерації - це істотно поліпшить якість трав'яного килима.


Черенкування рослин

У другій половині місяця можна стартувати з черенкуванням декоративних чагарників: гортензій, спірей, троянд та інших.

У червні виконують розмноження клематисів відводками.

Найголовніше - піклуючись про благоустрій своєї ділянки, не забувайте і про себе - захищайтеся від сонця і комарів, а також - працюйте в задоволення.

04.06.2018

Повернення до списку


Для написання відгуків потрібна авторизація на сайті.