Як отримати багатий врожай з куща смородини у себе на дачі? Читайте з нами: особливості посадки і догляду за різними сортами смородини.

Не успели посадить? Что делать с саженцами, если внезапно ударили морозы

Як правильно зберігати саджанці до весниЯк зберігати саджанці до весни
Саджанці дерев

Багато хто з дитинства пам'ятає рядки з вірша: «Зима приходить ненароком....». І це правда! Дуже часто так буває, що засипаємо ми ще восени, а прокидаємося вже засніженою зимою. І добре, коли ми просто, по-дитячому безтурботно радіємо першому снігу. Гірше, коли ми згадуємо про незакінчені і незавершені важливі садові роботи.


Що ж робити із саджанцями, які були куплені напередодні, і ви не встигли їх висадити в ґрунт? Як їх захистити і зберегти до весни? Перш за все, потрібно враховувати що «заморозки» - це не завжди страшно:


  • Коріння рослини в глибині, при «м'якій» зимі, прекрасно можуть розвиватися при температурі три градуси тепла;
  • Рослина ніби «засинає» і легше витримує пересадки/ділення. Якщо перенести ситуацію в «людський» світ, то це стан людини під час операції під наркозом;
  • Заморозки стимулюють рослину до більшої виживаності, зміцнюють імунітет, коріння - стають сильнішими і здатні видобувати вологу з глибших шарів ґрунту.


Важливо враховувати, що при транспортуванні з магазину саджанці вже знаходяться у своєму роді в «стресовому» стані. Відразу ж після покупки рослину потрібно висаджувати в ґрунт. Якщо цього вчасно не зробити, воно може раніше терміну вийти зі «сплячки» і бруньки почнуть оживати. Висаджувати рослину в землю взимку вже пізно - вона навряд чи вкорениться і, швидше за все, пропаде. Тому нам потрібно просто на якийсь час зупинити пробудження рослини і зберегти її в такому стані до весни.

Саджанці плодово-ягідних
Купити саджанці в Україні

Якщо температура ґрунту нижче п'яти градусів морозу – рослина поміщається на збереження в прохолодне приміщення: льох/балкон (не утеплений) тощо. Попередньо нижня частина рослини упаковується в поліетиленовий пакет/мішок, наповнений просоченою вологою тирсою. Температурний режим повинен суворо дотримуватися - не підніматися вище п'яти градусів тепла!

саджанці дерев ціна
саджанці плодово-ягідних купити

Де зберігати хвойники


Варіант зберігання саджанців у погребі тут не підходить. Тому хвойні рослини бажано прикопати в землі. Для цього потрібно обрати спокійне захищене від вітрів і сонячних променів місце. Прикопувати бажано в контейнерних ємностях. Земля в них повинна бути зволоженою, без цього коренева система загине. Ще один важливий аспект - утеплення. Тому землю над самим корінням потрібно засипати торфом/землею (сухою). Саджанець слід обв'язати будь-яким матеріалом (відповідно укривним).

саджанці купити
саджанці хвойних рослин

Якщо ж склалася така ситуація, що ґрунт дуже замерз, і рослину прикопати неможливо, то необхідно заносити в гаражне приміщення. Рослини ховають в наповнені торфом/тирсою ємності, які непогано було б чимось утеплити. Земля в контейнерах не повинна бути сухою або перезволоженою.

Саджанці: плодові рослини і кущі


Ідеальний варіант для зберігання - льох/прикопа. Листочки на саджанцях потрібно обірвати до нуля і потім вже перемістити в коробки, відра або інші ємності зі зволоженим піском.


Перед тим як відправити саджанці на зберігання, їх розпаковують і ретельно перевіряють коріння. На них не повинно бути ніяких пошкоджень. Якщо ж ви виявили, що вони пересохли, то необхідно на деякий час занурити в воду. І важливо! Пісок не повинен бути мокрим, в іншому випадку корені можуть загнити.


Розгляньте ще один варіант - зберігання під товстим шаром снігового покриву. До випадання снігових опадів рослини зберігаються в холодних приміщеннях, попередньо загорнуті вологим матеріалом (мішковина) або плівкою. Як тільки випало достатньо снігу, не менше 15 сантиметрів, саджанці можна викладати.снігового покриву. До випадання снігових опадів рослини зберігаються в холодних приміщеннях, попередньо загорнуті вологим матеріалом (мішковина) або плівкою. Як тільки випало достатньо снігу, не менше 15 сантиметрів, саджанці можна викладати.

Кореневу частину рослини поміщають у мішечок, який наповнений знову ж торфом або зволоженою тирсою. Потім обв'язують мішком стовбур - нижню частину. Гілочки дбайливо стягують, і всю рослину закутують в агроволокно (або поліетилен).

саджанці як зберегти
як зберігати саджанці


Як зберегти саджанці троянд


  • Для зберігання прикопують у канавах/траншеях, глибина - десь на штик лопати. Кладуть на дно і засипають землею. Зверху потрібно вкрити лапником або іншим покривним матеріалом;
  • У підвальному приміщенні, у зволоженому пісочку. Температурний режим: від нуля до чотирьох градусів тепла. Стебло на дві третини прикопують у піску.
саджанці троянд
саджанці троянд купити


Навіть якщо зима прийшла раптово, а саджанці ще не в ґрунті - це зовсім не привід засмучуватися. При правильному зберіганні посадковий матеріал може зберігатися живим і свіжим до самої весни.


24.10.2018

Повернення до списку


Для написання відгуків потрібна авторизація на сайті.