Багато хто з дитинства пам'ятає рядки з вірша: «Зима приходить ненароком....». І це правда! Дуже часто так буває, що засипаємо ми ще восени, а прокидаємося вже засніженою зимою. І добре, коли ми просто, по-дитячому безтурботно радіємо першому снігу. Гірше, коли ми згадуємо про незакінчені і незавершені важливі садові роботи.
Що ж робити із саджанцями, які були куплені напередодні, і ви не встигли їх висадити в ґрунт? Як їх захистити і зберегти до весни? Перш за все, потрібно враховувати що «заморозки» - це не завжди страшно:
Якщо температура ґрунту нижче п'яти градусів морозу – рослина поміщається на збереження в прохолодне приміщення: льох/балкон (не утеплений) тощо. Попередньо нижня частина рослини упаковується в поліетиленовий пакет/мішок, наповнений просоченою вологою тирсою. Температурний режим повинен суворо дотримуватися - не підніматися вище п'яти градусів тепла!
Варіант зберігання саджанців у погребі тут не підходить. Тому хвойні рослини бажано прикопати в землі. Для цього потрібно обрати спокійне захищене від вітрів і сонячних променів місце. Прикопувати бажано в контейнерних ємностях. Земля в них повинна бути зволоженою, без цього коренева система загине. Ще один важливий аспект - утеплення. Тому землю над самим корінням потрібно засипати торфом/землею (сухою). Саджанець слід обв'язати будь-яким матеріалом (відповідно укривним).
Якщо ж склалася така ситуація, що ґрунт дуже замерз, і рослину прикопати неможливо, то необхідно заносити в гаражне приміщення. Рослини ховають в наповнені торфом/тирсою ємності, які непогано було б чимось утеплити. Земля в контейнерах не повинна бути сухою або перезволоженою.
Ідеальний варіант для зберігання - льох/прикопа. Листочки на саджанцях потрібно обірвати до нуля і потім вже перемістити в коробки, відра або інші ємності зі зволоженим піском.
Перед тим як відправити саджанці на зберігання, їх розпаковують і ретельно перевіряють коріння. На них не повинно бути ніяких пошкоджень. Якщо ж ви виявили, що вони пересохли, то необхідно на деякий час занурити в воду. І важливо! Пісок не повинен бути мокрим, в іншому випадку корені можуть загнити.
Розгляньте ще один варіант - зберігання під товстим шаром снігового покриву. До випадання снігових опадів рослини зберігаються в холодних приміщеннях, попередньо загорнуті вологим матеріалом (мішковина) або плівкою. Як тільки випало достатньо снігу, не менше 15 сантиметрів, саджанці можна викладати.снігового покриву. До випадання снігових опадів рослини зберігаються в холодних приміщеннях, попередньо загорнуті вологим матеріалом (мішковина) або плівкою. Як тільки випало достатньо снігу, не менше 15 сантиметрів, саджанці можна викладати.
Кореневу частину рослини поміщають у мішечок, який наповнений знову ж торфом або зволоженою тирсою. Потім обв'язують мішком стовбур - нижню частину. Гілочки дбайливо стягують, і всю рослину закутують в агроволокно (або поліетилен).
Навіть якщо зима прийшла раптово, а саджанці ще не в ґрунті - це зовсім не привід засмучуватися. При правильному зберіганні посадковий матеріал може зберігатися живим і свіжим до самої весни.
Для написання відгуків потрібна авторизація на сайті. Авторизація