Виноград досить стійко переносить посуху, але нестача води може привести до того, що у рослини в рази знижуються всі вегетаційні процеси
Тому, щоб захистити виноград від всіх цих негативних факторів, необхідно проводити своєчасний і грамотний полив.
Зрошення чагарнику проводиться декількома способами: це підземний и поверхневий.
Варіантів таких поливів безліч, багато що залежить від ділянки, на якій висаджено виноград, від сортових переваг, від економічних чинників і т.д.
Розглянемо більш докладно ці способи.
Він передбачає подачу води вглиб грунту (в глибші шари). Вода може подаватися через підземні горизонтальні труби, або ж вертикальні (шурфи). Шурфи встановлюються в землю, по колу від штамба чагарнику. Відстань від нього - від півметра до метра, глибина установки - п'ятдесят-сімдесят сантиметрів. На тих ділянках труб, які будуть перебувати в грунті, просверливаются отвори. Щоб уникнути засмічення, труба з усіх боків засипається щебенем. Вода в неї надходить з відра, або ж з крапельної (тимчасової) труби.
В цьому випадку поливаються тільки поверхневі шари грунту (глибина тридцять-п'ятдесят сантиметрів). Це може бути як крапельний полив, так і полив під чагарник (в ямку, канавку і т.д.).
При краплинному поливі уздовж виноградника по землі або по шпалері прокладаються труби. Для подачі води встановлюються крани і крапельниці, насоси, ємності для підігріву води і для розведення різноманітних добрив. Система виходить дуже складною і громіздкою, але досить ефективною.
Менш трудомісткий варіант при поверхневому поливі - це коли в заздалегідь викопані ямки навколо пристовбурних кіл вносяться або вода або добрива.
В основному, все залежить від регіону, в якому ви проживаєте. Якщо зими теплі - то для південних регіонів більше підходить крапельний полив. Якщо ж зими суворі (до тридцяти чотирьох градусів морозу), то відповідно рекомендується застосовувати полив підземний. В цьому випадку, настали холоди не зможуть завдати великої шкоди кореневій системі рослини.