Вічнозелені рослини
прикрашають ділянку весь рік. Ялинки і сосни, ялівці і туї - високі, низькі, ґрунтопокривні - підкорюють наші серця.
І ось, голочки обсипаються, покриваються липким нальотом, павутинкою або, ще гірше - оголюються цілі гілки! Рослина захворіла. Як вилікувати зеленого улюбленця?
Правильне лікування починається з діагнозу. Умовно хвороби вічнозелених культур ділять на неінфекційні та інфекційні. Перші викликані помилками в догляді, а причина других - вторгнення комах і мікроорганізмів.
Хермеси не здатні знищити рослину, але є розповсюджувачами інших небезпечних захворювань: грибкових уражень і бактеріозів.
Симптоми ураження хермесами:
Щитівки і несправжні щитівки
Ці сисні комахи ховаються під зроговілим щитком. Боріться з ними ще навесні, коли комахи перебувають у стадії «волоцюжки». Коли щитівки прикріпились, обробок знадобиться більше, а ефективність знизиться.
Павутинний кліщ атакує декоративні насадження в жарку суху погоду. Якщо на Хвоїнки павутинка і рухаються дрібні точки, проведіть три обробки Вертімеком
або Актеліком з інтервалом в 5 - 7 днів.
Самшитова вогнівка плодовита, а її гусениці - ненажерливі. Вони здатні знищити дорослий самшит за 2 -3 дні.
Також вічнозелені вражають гусениці соснових шовкопрядів, п'ядунів і пильщика. Проти них ефективні Ампліго або Проклейм + Матч.
Короїди: жук-друкар, соснова златка, лубоїд, сосновий довгоносик
Два рази на рік - навесні і восени - пролийте саджанці системними препаратами - Антихрущем, Актарою, Прванто-Максі і обприскуйте Актеліком.
Якщо саджанець вже вражений - його доведеться спалити.
Шуте
Шуте - збірна назва хвороб, які викликають передчасне відмирання хвої. Причиною снігового, звичайного, справжнього, сірого, бурого та інших шуте є різні грибкові форми. Їх об'єднує деяка схожість симптомів. Навесні хвоїнки буріють, але не опадають. На них видно бурі або чорні точки - спори грибів. Високоактивні проти шуте препарати міді і Хорус. Проводьте профілактичні обробки рослин, не допускайте масового зараження.
Іржа
На вічнозелених паразитують кілька видів іржавинних грибків. Вони вражають голки, пагони, ствол. Переважно ці мікроорганізми використовують проміжного господаря і один з життєвих циклів проводять на кісточкових - груші, яблуні; на смородині або аґрусі. Якщо усунути спільні посадки вічнозелених з плодово-ягідними рослинами, проблема зникне.
Для боротьби з іржею підходить бакова суміш препаратів Скор і Топаз.
Судинні в'янення вічнозелених рослин
Викликають гриби-поліфаги , які вражають судини через кореневу систему. Рослина виглядає пригніченю, як ніби їй не вистачає вологи. Осередкове ураження хвої нагадує весняний опік. Профілактика - найкращий метод боротьби:
Мульчуйте рослини
Проливайте при посадці саджанці Фундазолом або Топсином.
Вносьте мікоризу - це зміцнить корінь і захистить від патогена.
1. Березень. Як тільки зійде сніг і температура підніметься до + 5С, обробіть вічнозелені рослини препаратами міді - Медяном, Блу Бордо, мідним купоросом.
2. Квітень. Коли температура підніметься вище 10 С і ялинки прокинуться, пролийте їх сумішшю препаратів Антихрущ + Ридоміл + Укорінювач. У пристовбурні круги внесіть добрива для хвойних. Обприскайте Хорус + Енжіо + Ізабіон.
3. Травень. Метелики починають літ, активізуються хермес, щитівки та інші шкідники. З'являються перші ознаки іржі. Зробіть бакову суміш препаратів Скор + Топаз + Актеллік. Додайте добрива з формулою 30:10:10. Пролийте нових вихованців Фундазолом або Топсином + Циркон.
4. Червень - липень. Продовжуємо профілактичні обробки від шкідників і хвороб. Ампліго + Ридоміл Голд + Епін. Для захисту від кліща використовуйте Вертімек. Добриво 20:20:20.
5. Серпень вересень. Світч + Енжіо. Добриво 13:40:13.
6. Жовтень. Обприскування препаратами міді, Хорусом, пролив Актарою або Антихрущем. Додайте монофосфат калію або інше безазотні добрива. Внесіть в пристовбурні кола добрива для хвойних з осінньою формулою.
Вічнозелені рослини вимагають спеціального догляду. Профілактичні обробки, внесення добрив і імуностимуляторів захистять від хвороб і шкідників. Правильна агротехніка - мульчування, захист від морозів і весняного сонця - збереже покрив рослин декоративним.
Для написання відгуків потрібна авторизація на сайті. Авторизація